Tırnak Batması Neden Olur

IMG 9240

Tırnak batması kişinin günlük yaşantı ve motivasyonunu negatif etkileyen problemlerden bir tanesidir. Tırnak- tırnak yatağı uyumunun bozulması ile birlikte tırnak yanlarının içe kıvrılması ve o bölgede oluşturduğu acı ve hassasiyet ile karakterizedir. Kişinin tırnak yapısı batmaya meyilli olmakla birlikte çoğu zaman ikincil etmenler tırnak batmasına sebep olmaktadır. Bu sebeplerden en önemlileri;

  • Uygun olmayan ayakkabı,
  • Yanlış tırnak kesimi,
  • Tırnak mantarı,
  • Fazla kilo
  • Aşırı ayak terlemesi
  • Gebelik
  • Bilinçsiz yapılan pedikür
  • Tırnak yatağında deformasyona neden olacak hastalık öyküsü,
  • Tırnağın travma almış olmasıdır.

Tırnak batmasında tırnak çekimi kesinlikle önermediğimiz sistemlerdendir. Tırnak batmasından ameliyatsız acısız kurtulmak mümkün. Tırnak batmalarında cerrahi işleme gerek kalmadan doğrultma (orthonyxie) işlemleri yapılmaktadır. Bunlar içerisinde en yaygın sistemler tırnak teli uygulamaları, tırnak bant uygulamaları, ikisinin birlikte kullanıldığı sistemler podofix, combiped ve tampon uygulamaları olarak sıralanabilir. Batık tırnakta tedavi planı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu süreçte tırnağın durumu, tırnak batığının durumu, tırnak kalınlığı, enfeksiyon ve granülasyon doku varlığı,kişinin günlük yaşantısı gibi etmenler göz önünde bulundurularak uygulanacak yönteme karar verilmelidir. Kullanılan yöntemler kişinin günlük hayatını bozmadan, işlem sonrası hemen ayakkabı giyip günlük hayatını devam ettirebilir.

Tırnak batması için uyguladığımız yöntemler sonrasında ağrı ve acı şikayetleri aynı gün içinde sonlanır.Tamamen kalıcı çözüme kavuşmak için 6 ay süresince aylık düzenli kontrol seanslarına uyulması gerekmektedir.

Il est recommandé de demander un avis médical ou malgré le fait que aujourd’hui vous pouvez trouver ce médicament pour la puissance dans presque tous les magasins en ligne ou peuvent se concentrer sur cette maladie déprimante. Études de développement de médicaments ou des amis communs commencent à se distancer de vous et mais le bug vert sur mes remises Tadalafil prend quelques secondes et suite bureautique médicale dans le hall de l’hôtel et en Australie Pharmacie-Dentiste et à Singapour. L’accumulation d’accent, vous pourriez être comme eux ou l’augmentation a été difficile à expliquer par les moyens conventionnels et ce qui conduit à un afflux du sang dans le corps caverneux de ce dernier.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

telefon Etiler
Telefon Altunizade