Ayak Terlemesi Çözümü

Ayak Terlemesi

Ayak terlemesi, ter bezlerinin aşırı fazla çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir problemdir. Ayaktaki terlemenin kontrol altına alınmaması, hem ayak kokusuna hem de ayağın sürekli ıslak olmasından dolayı mantar oluşumuna neden olur. Ayrıca ayakta aşırı terleme egzama gibi deri hastalıklarına da ortam hazırlar.

Aşırı Terleme Problemi Kontrol Edilmezse Ne Olur?

Ayaktaki ter bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan terleme probleminin çözülmemesi, ayağın deri hastalıklarına ve mantar gibi enfeksiyonel problemlere açık hale gelmesine neden olur. Bununla birlikte uzun süre çorap ya da ayakkabı içinde aşırı terleme ayak kokusunu beraberinde getirerek bireylerin sosyal problemler yaşamasına yol açabilir.

Ayakta Aşırı Terleme Probleminin Çözümü

Ayak Terlemesi tedavisiMedikal Ayak Bakımı yapılıp sonrası için uzmanlarımızın ayak değerlendirmesi ile önereceği tek kullanımlık medikal ürün desteği
İyontoforez uygulaması yapılabilir.

Ayaktaki ter bezlerinde şok etkisi yaratılarak gerçekleştirilen iyontoforez ile aşırı terleme problemi bir süreliğine kontrol altına alınır. Tamamen acısız, ağrısız olan el ayak terlemesi işleminde İyontoforez ile , cilt yüzeyinden yumuşak bir elektrik akımı iletmek için su kullanılır. elektrik akımı ile su içerisindeki mineral parçacıklarının etkileşime girerek cildin dış tabakasını kalınlaşır ve el ve ayak terlemesi pasifize edilir. İşlem süresi 30 dakikadır. Sonuca gitmek için 15 seans uygulama aksatılmadan yapılmalır.Kişiye göre değişiklik göstererek 3-11 aya kadar etkinliğini korur. Cilt durumunuzun uygunluğu ile ilgili detaylı bilgi için uzman podologlara danışmak önemlidir.

avrasya ayak sağlığı merkezi logo beyaz


    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    telefon Etiler
    Telefon Altunizade