Kalınlaşmış Tırnak Bakımı

Kalınlaşmış Tırnak

Ayak tırnaklarında kalınlaşma oluşmasının en yaygın sebepleri arasında dolaşım bozukluğu, kalp damar hastalıkları ve diyabet gibi sağlık sorunları yer alır. Bununla birlikte tırnağın darbe alması da zaman içerisinde ayak tırnaklarında kalınlaşmaya sebebiyet verebilir.

Kalınlaşmış tırnak problemi etkili bakım uygulaması ile ortadan kaldırılabilir. Ancak tırnaktaki bu problemin önemsenmemesi, zaman içerisinde ağrıya neden olabileceği gibi, sosyal açıdan da olumsuz etkilere yol açabilir.

Kalınlaşmış Tırnak tedavisiKalınlaşmış Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnakta kalınlaşma problemi genellikle başparmakta daha belirgin olmakla birlikte, ayaktaki diğer tırnaklarda da ilerleyebilir. Sıklıkla tırnak mantarı ile karıştırılan tırnakta kalınlaşma problemi ağrı ya da acıya neden olmadan gelişmiş podoloji cihazları ile ortadan kaldırılır.

Kalınlaşmış tırnak bakımı, tırnağın canlı tırnak dokusuna ulaşılıncaya kadar inceltilmesi ile yapılır. Tırnaklarda oluşan kalınlaşmanın etkili çözümü için uzman podologlardan destek almak gerekir. Bununla birlikte bakım uygulaması yapıldıktan sonra da düzenli ayak bakımına dikkat edilmesi ayakta oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesini sağlar.

avrasya ayak sağlığı merkezi logo beyaz


    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    telefon Etiler
    Telefon Altunizade