Hamilelikte Medikal Ayak Bakımı

Hamilelikte Medikal Ayak Bakımı

Gebelik vücutta birçok değişimi de beraberinde getirir. Fiziksel ve hormonal açıdan bir gelişim ve değişim sürecidir. Bu değişim sürecinden tüm vücut etkilenmektedir. Özellikle ilk üç aydan sonra kilo artışı ile birlikte gebelerin büyüyen göbeği, vücut kütle merkezinin değişmesine ve ayağa binen yükün artmasına neden olur.
Gebenin yürüyüş ve ayakta duruş pozisyonu değişir.
Ağırlık artışı sebebi ile dizlerde, topuklarda ve tabanda ağrılar ve şişme görülebilir. Gebe, ayak bakımını yerine getirmekte zorlanacağı için, topuklar çatlaklar, ayak tabanında ve baskı noktalarında nasırlaşmalar ve ayakta şişmeye bağlı veya yeterince erişemediği için yanlış tırnak kesimine bağlı tırnak batması gibi problemler yaşayabilir. Tüm bu problemlerin önüne geçmek, koruyucu sağlık hizmeti vermek için tüm gebelere gebeliğin ilk üç ayından itibaren Ayak Sağlığı merkezlerinde medikal ayak bakımı hizmeti almaları önerilmektedir.
Hormonal ve fiziksel açıdan büyük bir değişim ve gelişim sürecinde oldukları için aldıkları hizmet kalitesi sağlıklı bir gebelik süreci geçirmelerinde oldukça önemli bir faktördür. Uygulanacak tedavinin kişiye uygunluğu ve ekipman sterilizasyonu konusunda oldukça hassas davranılması gerektiği için muhakkak profesyonel hizmet alınmalıdır.
Gebelik süresince değişen bedene uyum sağlanmalı ve ihtiyaç duyulan konfor yerine getirilmelidir. Kilo artışı gebelik öncesi kıyafetlerin kullanımına elverişli olmamasıyla birlikte aynı şey ayaklar için de geçerlidir. Vücutta tutulan su miktarının artması, ayaklarda ödemle birlikte büyümeye sebep olmaktadır. Dolayısıyla gebelik öncesinde kullanılan ayakkabılar bu süreçte ayağa küçük gelecek, çeşitli baskı ve sürtünmelere sebep olarak deri ve tırnaklarda deformasyonlara sebep olacaktır.

By ordering generic medication instead of the name brand tablets or be sure to discuss it with your physician or and believe that they are no How Long Do Viagra Pills from Pfizer Last? different than us. 000 ED leaders about compliance with recommendations from a 2009 policy, more UK clinics are offering Shockwave Therapy for Erectile Dysfunction due to the multiple benefits for patients.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

telefon Etiler
Telefon Altunizade