Lazerle Tırnak Mantarı Çözümü

Lazerle Tırnak Mantarı tedavisi

Ayakta en sık görülen enfeksiyonel hastalıklardan biri olan tırnak mantarı, hem ayak sağlığını tehdit eden hem de estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturarak bireylerin sosyal yaşamını olumsuz etkileyen bir problemdir. Onikomikozis olarak da adlandırılan tırnak mantarı, lazer yöntemi ile etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Lazerle Tırnak Mantarı Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak mantarı için lazerle gerçekleştirilen bakım sayesinde ince ışık dalgaları doğrudan mantara etki eder. Tırnak dokusuna ve tırnağa hiçbir zarar vermeden gerçekleştirilen uygulama ortalama 10 dakika sürer. İşlem başarı oranı %80’dir.

NeoV Lazer tekniği sadece İLK VE TEK olarak merkezimizde uygulanmaktadır.

Lazerli tırnak mantarı bakımı 4-8 seans uygulanır. Seans aralıkları düzenli takip edilmeli ve 15 günde 1 kez yapılmalıdır. Lazerle tırnak mantarı yöntemi, tırnak yapısının altından mantara etki edebildiği için, tırnak inceltme işlemi yapılmadan uygulama tamamlanabilir.

Lazerle tırnak mantarı bakımı uygulaması yapıldıktan sonra mantarın neden olduğu kötü görüntü ortadan kalktığı gibi, kişi günlük hayatını bozmadan işlemin hemen ayakkabı çorabını giyebilir,duş alabilir, uygulamadan 24 saat sonra tırnağa cila veya oje gibi uygulamalar yapılabilir.

Lazerle Tırnak Mantarı BakımıLazerle Tırnak Mantarı Bakımı Kimlere Uygulanmaz?

 1. Nöropatisi olanlarda (ayakta hissizlik uyuşma karıncalanma durumlarında)
 2. 70 yaş üstü kişilerde,
 3. Hamilelerde,
 4. Emzirenlerde
 5. Tırnakta yoğun enfeksiyon (iltihap),açık yarası olanlarda,

Lazerle tırnak mantarı uygulaması yapılmamalıdır.

avrasya ayak sağlığı merkezi logo beyaz


  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  telefon Etiler
  Telefon Altunizade