Medikal ayak bakımı, genel ayak bakımı ve sağlığı açısından oldukça önemli olmakla birlikte, ayakta oluşabilecek nasır, topuk çatlağı, deri sertleşmesi ve mantar gibi problemlerin önüne geçilmesi açısından da büyük önem taşır.

Ayak Sağlığı Merkezimizde, podologlar tarafından kuru sistemle podoloji cihazları kullanılarak tamamen steril ve hijyenik bir ortamda özel freze uçları ile ayak bakımı uygulanmaktadır.

Medikal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal ayak bakımı uygulamasında yapılan işlemler şöyledir:

 1. Tırnakların tırnak yatağına uygun kesilmesi ve frezeler ile törpülenmesi
 2. Tırnak yüzeyinin kalınlık baz alınarak temizlenmesi,
 3. Sertleşmiş derinin inceltilerek sterilizasyonun sağlanması,
 4. Tırnak etlerinin pens kullanılmadan temizlenmesi

İşlem süresi yaklaşık 30-40 dakikadır. Podoloji cihazları ile gerçekleştirilen medikal ayak bakımının düzenli olarak yapılması genel ayak sağlığının korunması açısından önem taşır. Bununla birlikte uzun süre ayakta kalmayı gerektiren mesleklerle uğraşan bireyler ile dans, spor gibi aktiviteler yapan bireylerde medikal ayak bakımı mutlaka düzenli şekilde yaptırılmalıdır.


  Bu sitede yer alan bilgiler, sağlık profesyonellerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, şubelerimizde hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisi yapılmamaktadır. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tadavisinde kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

  Avrasya Ayak Sağlığı Merkezi Resmi Web Sitesidir ©2024

  telefon Etiler
  Telefon Altunizade