Nasır Bantı Kullanımı Zararları

Cildimiz baskı ve sürtünme hissettiği bölgelerde kalınlaşarak nasır oluşumuna sebep olur. Bu derinin kendini koruma mekanizmasıdır. Tüm yükümüzü taşıyan ayaklar nasır oluşumunun en çok görüldüğü yerdir. Dolayısıyla nasır bantı kullanımı alanında uzman podologlar tarafından takip edilmelidir.

Nasır oluştuktan sonra tedavisi oldukça dikkatli yapılmalıdır. Yanlış yapılan müdahaleler nasırın daha çok büyümesine, ağrının artmasına sebep olabilir. Bunlardan bir tanesi nasır bantlarıdır. Diyabet hastaları ve dolaşım sorunu yaşayan bireylerde uygulanması önerilmemektedir.

Nasır Bantı Nasıl Kullanılır?

Nasır bantları içerinde bulundurduğu salisilik asit sayesinde kalınlaşmış dokuyu eriterek nasırı iyileştirmesi. Fakat nasır bandı cilde yapıştırıldığında, çevresinde ki sağlıklı dokuya da temas ettiği için oldukça zararlıdır. Nasırın büyümesine, ciltte tahriş, kızarıklık ve ilerleyen zamanda yara oluşumuna kadar sebep olabilir ve nasır çok daha derinlere inebilir. Diyabet hastaları ve dolaşım bozukluğu olan kişilerde kullanımı oldukça sakıncalıdır.

Nasır; çevresindeki dokuya zarar vermeden, kalınlaşmış dokuların steril aletler ile debridmanı yapılarak podolog tarafından tedavi edilmelidir. Sonrasında kişi nasır bölgesini baskı ve sürtünmeden koruyucu aparatlar ile desteklemelidir. Nasır bandı kullanımı hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share

telefon Etiler
Telefon Altunizade