Sporcular ve dansçılar için periyodik olarak ayak bakımı yaptırmak oldukça önemlidir. Ayağın uzun süre havasız kalmasına ve terlemesine neden olan aktivitelerin başında gelen spor branşlarını profesyonel olarak yapan bireyler başta olmak üzere, düzenli olarak spor, dans gibi faaliyetlerde bulunan bireylerin medikal ayak bakımı yaptırması gereklidir.

Medikal Ayak Bakımı Yaptırmanın Önemi

Sporcu ve Dansçı Ayak tedavisiAyakta oluşabilecek tırnak batması, mantar, nasır ve doku sertleşmesi gibi problemlerin önüne geçmek için düzenli medikal ayak bakımı yaptırmak önem arz eder. Ayak bakımının yaptırılmaması hem estetik açıdan kötü bir görünüme hem de ağrı ya da acıya yol açabilecek sorunlara neden olabilir.

Uzman podologlar tarafından yapılması gereken medikal ayak bakımı ile spor ve dans gibi mesleklerle uğraşan profesyoneller ayak sağlığını etkin bir şekilde koruyabilmektedir.


    Bu sitede yer alan bilgiler, sağlık profesyonellerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, şubelerimizde hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisi yapılmamaktadır. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tadavisinde kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

    Avrasya Ayak Sağlığı Merkezi Resmi Web Sitesidir ©2024

    telefon Etiler
    Telefon Altunizade