Ayakta basış bozukluklarının sebebi, uygun olmayan ayakkabı seçimi, genetik faktörler ya da büyüme çağında yanlış basış pozisyonlarının benimsenmiş olması olabilir. Basış bozuklukları omurgayı etkileyerek duruş bozukluğuna neden olabileceği gibi, ayak sağlığının da bozulmasına sebebiyet verebilir.

Ayak Basış Bozuklukları tedavisiBasış Bozuklukları Ayakta Hangi Sorunlara Neden Olur?

Ayak tabanında deri sertleşmesi, tırnak batması gibi ayak sağlığı problemlerine neden olabilen basış bozukluklarının çözümü için yürüme analizi ve ayak analizi yapılması gerekir. Basış sorununun tespit edilmesi ve ayak ile kas hareketlerinin incelenmesiş sonrasında hastanın basış bozuklukları için etkili çözümler üretilebilir.

Uzman podologlar tarafından yapılan inceleme sonrasında basış problemlerinin nedeni ve çözümü tespit edilebileceği gibi, basma problemi nedeniyle ortaya çıkan deri sertleşmesi ya da tırnak mantarı gibi ayak sağlığı problemleri için de etkili bakım uygulamaları yapılır.


    Bu sitede yer alan bilgiler, sağlık profesyonellerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, şubelerimizde hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisi yapılmamaktadır. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tadavisinde kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

    Avrasya Ayak Sağlığı Merkezi Resmi Web Sitesidir ©2024

    telefon Etiler
    Telefon Altunizade